Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Genellikle, cep telefonu alırken en büyük etkenin bütçe gibi görünüyor. Buna karşın uygun fiyatlı fakat oldukça yüksek özelliklere sahip olan cihazların sayısı da azımsanmayacak kadar fazla olduğu için bazı özel noktalara dikkat etmenin de son derece önemi var. Örneğin, nasıl ki cep telefonunuzu düşürdüğünüz zaman kırılmaması için farklı model telefon kılıfları seçeneklerine göz atıyorsanız sizin için önemli olan bazı püf noktalara da yazımızda değinmeye çalıştık.

En önemli noktalardan bir tanesi olarak pil boyutu karşımıza çıkıyor. Özellikle akıllı telefonların büyük bir çoğunluğu pil gücünü bir  gün içerisinde tükettiği düşünülürse sizi uzun süre idare edecek ve güçlü bataryaya sahip olan bir cihaz almanız sizin yararınıza olacaktır.

Bir diğer önemli husus ise işlemcisi, telefon fiyatını en fazla dengede tutan özellik olmasına karşın, yüksek beklenti içerisinde değilseniz işlemci hısı yüksek olan cihazlardan da uzak durabilirsiniz. Bu da ekonominize fazladan birkaç yüz tl olarak geri dönüş yapacaktır. Ram ise işlemci kadar önemli bir seçenek olarak ön plana çıkarken, Ram çalışma hızında önemli bir artı olarak dikkatleri üzerinde topluyor. Mümkün olduğunca daha büyük RAM’e sahip olan cihazları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Sonradan farklı telefon kılıfları arasında seçim yaparken zorlanmamak için ekran büyüklüğü de, sizin telefon kullanım seçeneğine bağlı olarak değişebilir. Eğer ellerinizin küçük olduğunu düşünüyorsanız fazla büyük ekranlı cihazlardan da uzak durmanız gerektiğini hatırlatalım.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s