Telefon Kılıfı ve Erkekler

250x250-nokia-lumia-620-kendin-tasarla

Bir aksesuar mı? Yoksa zorunluluk mu? Erkeklerin telefon kılıfları ve kapaklarına bakışı tam olarak bu soruların merkezinde yer alıyor. Yapılan araştırmalar incelendiği zaman erkekler zorunluluk olduğu için telefon kılıfı kullanıyorlar fakat modayı da yakından takip ediyorlar. Nasıl mı?

Erkeklerin telefon kılıfı kullanımları rakamsal olarak kadınların beşte birinden daha az oluyor. Ama onlarda devamlı olarak telefon kılıfı takmayı tercih ediyorlar. Yani uzun lafın kısası erkekler bir tane telefon kılıfı alıp devamlı olarak onu kullanmaktan yana tercihlerini kullanıyorlar. Bu durumda ayrıcalıklı ve kaliteli bir şekilde bu seçeneklerden yararlanmak anlamına geliyor. Hızlı ve kaliteli bir şekilde telefon kılıfı ayrıcalıklarından yararlanmak erkeklerin daha sık kullandığı özellikler arasında yer alıyor.

Telefon kılıfı kullanım alışkanlığına göz attığımız zaman yirmi beş yaşın altına inildikçe telefon kılıfı tercihinin daha yüksek rakamlara ulaştığını görmek mümkün oluyor. Aynı şekilde bu yaşın üzerinde erkekler sadece gelir seviyesine göre telefon kılıfı kullanıyor. Yani yüksek refah seviyesine sahip 25 yaş üstü erkekler cep telefonu kılıfı kullanmıyor. Daha ziyade erkeklerde telefon kılıfı kullanımına bir zorunluluk olarak bakıldığı için kullanım alışkanlığının farklı noktaları ile ortaya çıkıyor olması da dikkatleri cezp eden bir özellik olarak ön plana çıkmaktadır. Sizler de bu kılıf tercihi arasında hangi noktada yer alıyorsunuz? Hangi telefon kılıfını kullanıyorsunuz ve ne sıklıkla kullanıyorsunuz yorum olarak belirtebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s