iPhone 8 ve Sıradışı 3 Boyutlu Kamerası

iphone 8 3 boyutlu kamera

Apple’ın bundan önce çıkarttığı ürünlerle ilgili doğru bilgileri sızdıran bir geçmişe sahip olan KGI bilgi güvenlik analisti Ming-Chi Kuo’ya göre; Apple iPhone 8 telefonlarda, 3D kamera sistemi yüz tanıma, iris tanıma ve 3D benlik için kullanılabilir.Apple iPhone 8; görüş alanındaki nesnelerin yerini ve derinliğini algılamak üzere geliştirilen ve kızılötesi teknolojiyi kullanan “devrim niteliğinde” bir yeni selfie kamera ile gelme olasılığı  çok yüksek.

Kuo’ya göre, bir araştırma raporundan elde ettiği bilgilerde, mobil oyunlarda bir karakterin başını o oyunu oynayan kullanıcınınkiyle doğru bir şekilde değiştirmek için gereken genişletilmiş gerçeklik özelliği yeni modelde bulunabilir. Apple’ın halihazırda satılmakta olan modeli olan iPhone 7 Plus’ta, nesne uzaklıklarını belirlemek için arkasında yer alan iki kamerayı entegre kullanarak temel bir derinlik algılama yöntemi uyguluyor. Bununla birlikte, Kuo’ya göre, iPhone 8‘de yer alacak olan özel kızılötesi alıcı-verici sistem ile, 3D algılama ön kameranın çok daha doğru bir şekilde çalışmasını sağlayacak.  3D sistem, gözle görülmeyen kızılötesi ışınlarını dışarıdan göndererek ve daha sonra 1.4 megapiksel çözünürlükteki kızılötesi alıcısını kullanarak nesnelere detay ve derinlik özelliklerini bu sinyaller vasıtasıyla algılayarak çalışıyor. Kuo,

iphone 8 3 boyutlu kamera

Apple’ın arka kameralarına da 3D infrared algılama teknolojisini ekleyebileceğini ve böylece büyük çift kamera iris sistemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldıracağını söyledi. 2017, iPhone’un onuncu yıldönümü ve özellikle bu nedenle artık Apple’in amiral gemisi olan bu cihaza bu yıl önemli bir tasarım revizyonu yapacağı tahmin ediliyor. Söylentilere göre; tamamen camdan yapılmış bir gövde ve infrared üç boyutlu kamera seçenekleri olası sürpriz yenilikler arasında.

Bunların en az birinin gerçekleşmesi bekleniyor. Yeni cihazın; Samsung’un Galaxy S7 Edge’e benzeyen ve 4K çözünürlüğe sahip olacak kavisli bir OLED ekrana sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca farklı bir özellik olarak ta, tek tuş özelliğinin fiziksel buton yerine dokunmaya duyarlı bir dijital düğme ile değiştirileceği de söylentiler arasında. iPhone 8 ile birlikte göz tarama teknolojisi ve çift objektifli bir kamera ve kablosuz şarj özelliğine sahip olacağı da söyleniyor. 10’uncu yıldönümünü taçlandırmak üzere iPhone 8‘in belki de iPhone X olarak adlandırılacağı da söylentiler arasında.

Yeni iPhone modelinin 1000 USD civarında satılacağı da söylentiler arasında.

Apple’ın en yeni telefon modeli olacak iphone 8 için kişiye özel telefon kılıfının da Türkiye’de cihazla aynı zamanda www.sanakapakolsun.com tarafından satışa sunulması bekleniyor.

iphone 8 3 boyutlu kamera
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s